Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

21 października 2018 - 28 października 2018

Ogłoszenia parafialne

• Obchodzimy dzisiaj rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Kościół jest budowlą, w której gromadzi się wspólnota wiernych. Ta wspólnota to żywy Kościół Jezusa Chrystusa, żywa Boża świątynia. Wzrasta ona przez słuchanie słowa Bożego i sprawowanie sakramentów, a szczególnie Najświętszej Eucharystii, oraz przez czyny miłości bliźniego. Módlmy się, abyśmy troszczyli się o tę budowlę i szanowali ją, a także, abyśmy cenili sobie przynależność do Chrystusowego Kościoła.
  • Kolekta przeznaczona jest na misje, w ubiegłą niedzielę, na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zebraliśmy 1175 PLN – Bóg zapłać za wszystkie ofiary, Paniom z Parafialnego Zespoły Caritas dziękuję za przeprowadzenie zbiórki. O 15:30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny – zapraszam do modlitwy w intencji Misjonarzy i o nowe powołania misyjne.
  • Nabożeństwa różańcowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej, tylko w środę różaniec o 7:15, po nim Nowenna do MBNP. Serdecznie zapraszam dorosłych i dzieci do udziału w tym pięknym rozważaniu tajemnic naszego zbawienia.
  • W czwartek od 9:00 w naszej Parafii Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszam do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym, o 17:00 Msza św. szkolna, po Mszy różaniec, po nim spotkanie Dzieci Maryi.
  • W piątek o 18:15 zapraszam Młodzież naszej Parafii na spotkanie modlitewne.
  • W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo eucharystyczne.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.
  • W zakrystii można składać zalecki za zmarłych – będziemy się za nich modlić różaniec w pierwszym tygodniu listopada.
  • W „Gościu Niedzielnym” bardzo ciekawy artykuł o tym, dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie oraz o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku.
  • Na parkingu ustawione są kontenery na makulaturę, zachęcam do zbiórki; dochód przeznaczony jest na wakacyjne zajęcia dla dzieci na boisku organizowane przez Akcję Katolicką naszej parafii.
  • Życzę Bożego błogosławieństwa na dziś i na cały tydzień!