Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

8 grudnia 2019 – 15 grudnia 2019

• Świętujemy dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja nie tylko była wolna od grzechu, ale również żyła blisko Boga, Jemu w pełni ufała. W tym możemy Ją naśladować i prosić o Jej pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa.
  • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Dziś przypada XX dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – przed kościołem Panie z Zespołu Caritas przeprowadzają zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – Bóg zapłać za wszystkie ofiary. O 15:30 zapraszam na nabożeństwo adwentowe.
  • Dziś, od 8:30 do 12:00, można honorowo oddać krew – serdecznie zapraszam i zachęcam do tego bezinteresownego daru miłości bliźniego.
  • Serdecznie zapraszam dorosłych i dzieci na roraty codziennie o 17:00, a w soboty o 8:00 rano.
  • W czwartek od 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań i powołanych z naszej parafii, o 17:00 Msza roratnia, po Mszy spotkanie Dzieci Maryi.
  • W piątek o 18:00 Msza św. w intencji Młodzieży naszej Parafii, po Mszy spotkanie w grupach dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
  • W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 roraty.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby Parafii.
  • W zakrystii są do nabycia opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Na stoliku obok „Gościa Niedzielnego”, w którym kolejna część adwentowego cyklu zatytułowanego „Pan jest blisko”, wyłożona jest Księga Trzeźwości – zachęcam do podejmowania postanowień abstynencji na czas adwentu. Dla dzieci jest nowy „Mały Gość” z lampionem roratnim.
  • Dziękuję Górnikom naszej Parafii za udział we Mszy ku czci św. Barbary i za złożony dar materialny, dziękuję Członkom Akcji Katolickiej naszej Parafii za przygotowanie paczek mikołajowych.
  • 28 grudnia o godz. 18:00, w katowickim Spodku, odbędzie się koncert „Betlejem w Spodku”. Bilety w cenie 50 zł są do nabycia w zakrystii, do każdego biletu dołączona jest płyta z kolędami.
  • Życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia!