Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

14 kwietnia 2019 – 21 kwietnia 2019

• Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wydarzenia, które będziemy przeżywać w tych dniach, mają kluczowe znaczenie dla naszego zbawienia. Nie bądźmy więc obojętni na cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa – od tego zależy nasze życie wieczne.
  • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii – Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Przy drzwiach można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. O 15:15 zapraszam na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W Wielką Środę o 7:15 zapraszam na różaniec i nabożeństwo do MBNP.
  • W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchód Świętego Triduum Paschalnego. O 18:00 zapraszam na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, po niej adoracja w Ciemnicy do 21:00.
  • W Wielki Piątek o 9:00 zapraszam na Drogę Krzyżową, o 15:00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, o 18:00 ceremonie wielkopiątkowe, adoracja przy Bożym Grobie do 21:00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości również w Wielką Sobotę. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej.
  • W Wielką Sobotę od 8:00 adoracja przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów w Domu Parafialnym co godzinę od 10:00 do 14:00 i po nowennie do Miłosierdzia Bożego, na którą zapraszam do kościoła o 15:00. Celebrację uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 20:00, a zakończymy procesją rezurekcyjną. Proszę o przyniesienie świec.
  • Zapraszam do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania: w Wielki Czwartek od 16:00 do 17:45, w Wielki Piątek od 8:00 do 9:00 i od 15:15 do 17:30, w Wielką Sobotę od 8:00 do 10:00 i od 15:30 do 17:00.
  • W przyszłą niedzielę będziemy radośnie świętować Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Na nieszpory wielkanocne z nowenną do Miłosierdzia Bożego zapraszam o 15:30. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.
  • W zakrystii można nabyć Paschaliki – świece Caritas w cenie 6 zł.
  • Dziękuję za prowadzenie rozważań i udział w Drodze Krzyżowej ulicami Palowic.
  • W nowym „Gościu Niedzielnym” doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego, dla dzieci jest „Mały Gość” z płytą Arki Noego; obok „Gościa Niedzielnego” są do nabycia książeczki „Wszystko o spowiedzi” pomocne w przygotowaniu do tego sakramentu – zachęcam do lektury i skorzystania w tym wielkopostnym czasie, cena 7 zł.
  • Na parkingu ustawiony jest kontener na makulaturę, zachęcam do zbiórki; dochód przeznaczony jest na wakacyjne zajęcia dla dzieci na boisku organizowane przez Akcję Katolicką naszej parafii.
  • Życzę błogosławionego przeżycia Wielkiego Tygodnia!