Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

16 czerwca 2019 – 23 czerwca 2019

• Uroczystość odpustowa Trójcy Przenajświętszej przypomina nam o wspólnocie miłości jednego Boga w Trzech Osobach. Każdy z nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Niech nasze życie będzie świadectwem miłości Boga, Któremu zawierzyliśmy.
  • Witam w naszej parafialnej wspólnocie kaznodzieję odpustowego o. Krzysztofa Poloka – Klaretyna, witam wszystkich Gości i Parafian i życzę wielu łask i darów Bożych. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii – Bóg zapłać za złożone ofiary. O 15:30 zapraszam na nieszpory odpustowe.
  • We wtorek, po Mszy wieczornej, zapraszam na spotkanie Akcji Katolickiej.
  • W środę o 7:15 różaniec i nowenna do MBNP, o 8:30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
  • W czwartek świętować będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy o 7:30 udamy się do czterech ołtarzy, które będą zlokalizowane przy ul. Wiejskiej, na łączniku Wiejskiej i Zazdrosnej oraz na ul. Zazdrosnej. Zapraszam i zachęcam do sąsiedzkiej pomocy w budowaniu ołtarzy, proszę o udekorowanie trasy procesji. Zapraszam dzieci komunijne do sypania kwiatów, Strażaków do niesienia baldachimu i wszystkich Parafian do publicznego wyznania wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Od piątku po Mszy zapraszam do procesji wokół kościoła.
  • W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo eucharystyczne.
  • Dziękuję Państwu Kolarczykom i Wszystkim, którzy pomogli w wyplewieniu i wysprzątaniu terenu wokół kościoła i probostwa oraz udekorowaniu kościoła na dzisiejszą odpustową uroczystość.
  • W nowym „Gościu Niedzielnym” tekst o ciemnej stronie Internetu – polecany szczególnie rodzicom i dziadkom, dla dzieci jest wakacyjny „Mały Gość” z silikonową opaską na rękę.
  • Dziękuję za zbiórkę makulatury – otrzymaliśmy za nią prawie jeden tysiąc zł., kontener wróci na parking w drugiej połowie sierpnia.
  • Życzę błogosławionego przeżycia Uroczystości Odpustowej i wielu łaski w nowym tygodniu!