Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

17 lutego 2019 – 24 lutego 2019

• Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do patrzenia na wydarzenia dnia codziennego w perspektywie życia wiecznego. Jezus mówiąc o błogosławieństwach, nawiązuje do trudnych nieraz okoliczności. Pokazuje zarazem, że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga. Podczas Mszy św. powierzmy z ufnością Bogu nasze zmagania oraz cierpienia. I wsłuchajmy się w słowa Jezusa: „Błogosławieni jesteście…”.
  • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii – Bóg zapłać za wszystkie ofiary. O 15:30 zapraszam na nieszpory niedzielne.
  • W środę o 7:15 różaniec i nabożeństwo do MBNP. W tym dniu Akcja Katolicka zaprasza Dzieci i Młodzież na turniej tenisa stołowego do remizy OSP Palowice – początek o 10:00.
  • W czwartek od 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołanych z naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne; o 17:00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną.
  • W piątek o 17:45 zapraszam Młodzież na czuwanie modlitewne.
  • W sobotę o 7:30 Godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo eucharystyczne.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.
  • W nowym „Gościu Niedzielnym” o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć oraz o blaskach i cieniach pracy nauczyciela w Polsce; dla dzieci jest nowy „Mały Gość” z kalendarzem na Wielki Post oraz wywiadem z Robertem Kubicą.
  • Zachęcam do odwiedzenia biblioteki w budynku Ośrodka Zdrowia, która regularnie wzbogaca się o nowe pozycje książkowe.
  • Na parkingu ustawione są kontenery na makulaturę, zachęcam do zbiórki; dochód przeznaczony jest na wakacyjne zajęcia dla dzieci na boisku organizowane przez Akcję Katolicką naszej parafii.
  • Niech Pan Bóg błogosławi na niedzielę i cały tydzień!