ks. Hubert Pasoń

Proboszcz parafii (26 lipiec 2009 - 31 styczeń 2014)

ks. Hubert Pasoń

"Służyć Bogu na tej drodze na jaką zostaliśmy powołani" (bł. M. Teresa z Kalkuty)

To zdanie umieściłem na obrazku prymicyjnym w 1986 roku, kiedy przyjmowałem święcenia kapłańskie w Wielki Czwartek w Katowickiej Katedrze. W Szkole Podstawowej, na rekolekcjach w Dursztynie, zaprosiłem do swojego życia Jezusa Chrystusa. Wtedy również na Dniu Wspólnoty w Krościenku, poznałem ks. Franciszka Blachnickiego, dzisiejszego Sługę Bożego. Od tego czasu kroczę za Jezusem. Przyjąłem Jego wezwanie i Charyzmat Ruchu "Światło-Życie". Stały się one czyś jednym w moim życiu.

Bóg obdarował mnie wieloma darami, którymi staram się służyć, przyjmując jako wolę Bożą, wszystkie Dekrety księdza Biskupa. Dziękuję Opatrzności Boże za wszystkich, do których zostałem posłany w następujących parafiach: Cieszyn – św. Jerzy, Ruda Śląska – Pius X, Orzegów - św. Michał Archanioł, Orzesze – Nawiedzenia NMP, Dąbrówka Mała – św. Antoni, Halemba – MB Różańcowej, Mysłowice – św. Krzyż. W tej ostatniej parafii, byłem przez 6 lat proboszczem. W Roku Kapłańskim, od 26 lipca 2009 roku pragnę służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie jako proboszcz w Palowicach w parafii Trójcy Przenajświętszej. Proszę o modlitwę za mnie, za drogich mi parafian, za moją rodzinę. Zapewniam o stałej pamięci modlitewnej za wszystkich, którzy są blisko i daleko od Boga. Niech się spełni Twoja wola, Panie mój.