Siostra Maria Nikola

Służebniczka Najświętszej Maryi Panny

ks. Maria Nikola - Służebniczka Najświętszej Maryi Panny

Siostra Maria Nikola, czyli Gabriela Marcelina Grzegorzek ur. 28.04.1967r. w Orzeszu. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach. W 1986r. wstąpiła do klasztoru Służebniczek Najświętszej Maryi Panny w Panewnikach. Pierwsze śluby, śluby wieczystej profesji przyjęła 10.08.1994r. Ukończyła Papieską Akademię Teologiczną w Częstochowie. Od 2000 do 2013 roku przebywała na misjach w Witebsku na Białorusi, głosząc chwałę i cześć Maryi zaś od września 2013 pracuje jako katechetka w Technikum Ekonomicznym w Tarnowskich Górach.