Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Pobierz intencje mszalne

Piątek – 3 kwietnia – I piątek miesiąca

8:00

W intencji Parafian, zwłaszcza chorych i starszych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu.

17:00

Za ++ Helenę i Huberta Pustelników, synów Bronisława i Henryka, teściów Marię i Karola Honiszów, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota – 4 kwietnia – I sobota miesiąca

17:00

Za ++ Konrada Kania w 1. rocznicę śmierci, żonę Marię, rodziców Katarzynę i Hermana Kaniów, Martę i Jana Bujoków.

Niedziela – 5 kwietnia – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

7:30

W intencji Danuty i Janusza Hanusków z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę MB w kolejną rocznicę ślubu i o światło Ducha Świętego dla dzieci Anny i Mariusza.

10:30

Za ++ Teresę Brocki, Hildegardę i Zygfryda Gembalczyków, syna Kazimierza Labusa, Pelagię i Jana Brockich, ++ z pokrewieństwa z obu stron.

16:00

Za ++ Zygfryda Gembalczyka, Zygfryda i Martę Gembalczyków, Helenę i Pawła Fuchs, ++ z pokrewieństwa.

Wielki Poniedziałek – 6 kwietnia

17:00

O Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie dla rodziny Kordoń i o szczęśliwe rozwiązanie dla Ewy.

Wielki Wtorek – 7 kwietnia

17:00

Za ++ Józefa Smolorza w 4. rocznicę śmierci, żonę Katarzynę, Henryka i Otylię Szafrańców.

Wielka Środa – 8 kwietnia

17:00

O Boże błogosławieństwo, opiekę MB i zdrowie dla rodzin Rasek i Paryła.

Wielki Czwartek – 9 kwietnia

18:00

Do Chrystusa Najwyższego Kapłana w 29. rocznicę święceń kapłańskich z podziękowaniem za dar kapłaństwa i o nowe powołania kapłańskie i misyjne z naszej Parafii.

Wielki Piątek Męki Pańskiej – 10 kwietnia

9:00

Droga Krzyżowa.

18:00

Ceremonie Wielkiego Piątku.

Wielka Sobota – 11 kwietnia

20:00

Wigilia Paschalna w intencji Parafian.

Niedziela – 12 kwietnia – NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

7:30

W intencji Parafian o ducha nadziei.

10:30

Za ++ Dorotę i Jerzego Piechaczków, ojca Franciszka, matkę Helenę, braci Czesława i Jana, teściów Genowefę i Józefa.

16:00

Do Miłosierdzia Bożego o oddalenie epidemii i o błogosławieństwo, siły i zdrowie dla Lekarzy, Pielęgniarek i Pracowników Służby Zdrowia.

Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej