Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

5 kwietnia – 12 kwietnia 2020
Pobierz intencje mszalne
  1. Pismo św. na każdym kroku przypomina nam o zaufaniu i nie martwieniu się. W Psalmie 27. możemy przeczytać: „Pan moim światłem i zbawieniem moim, kogo więc mam się lękać? Pan jest obrońcą mego życia, przed kim więc mam odczuwać trwogę? Pielęgnuj w sobie postawę ufnego powierzania się Bogu, i wdzięczności, bo „doskonała miłość usuwa lęk” (1 J 4, 18). Może to idealny czas na wspólną modlitwę, wyciszenie, lekturę Pisma św.
  2. W związku z ogłoszonym stanem epidemii i zarządzeniami Arcybiskupa katowickiego, przypominam, że wszystkie Msze św., nabożeństwa i ceremonie w kościele odprawiane są bez udziału wiernych. Wszystkie też są transmitowane przez Internet – zachęcam do rodzinnego udziału. Msze będą sprawowane według normalnego, tygodniowego porządku, Msza św. w środę również będzie odprawiona o 17:00, dzwony bijące 30 min. przed Mszą św. są zaproszeniem do modlitwy osobistej i duchowego łączenia się z naszą świątynią. Wszystkie zamówione intencje mszalne są odprawiane w zamówionych terminach.
  3. W Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o 18:00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.
  4. W Wielki Piątek o 9:00 Droga Krzyżowa, o 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, o 18:00 Ceremonie Wielkiego Piątku. Zachęcam do przyozdobienia krzyży w domach i do wspólnej, rodzinnej adoracji krzyża. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W Wielką Sobotę o 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, o 20:00 Msza św. Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu św. – proszę o przygotowanie świec. Tekst modlitwy poświęcenia potraw na stół wielkanocny, do odmówienia przed śniadaniem wielkanocnym, jest podany na stronie internetowej Parafii.
  6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego transmisje Mszy św. o zwykłych porach, o 15:00 zapraszam do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego.
  7. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary wpłacane na konto parafialne, dziękuję sklepom Państwa Profasków oraz „U Nikla” za bezpłatne umożliwienie rozprowadzenia świec wielkanocnych – „Paschalików”.
  8. Caritas archidiecezji organizuje zbiórkę środków na zakup respiratorów i środków ochronnych dla szpitali. Wpłat można dokonywać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062, tytuł: OFIARA - KORONAWIRUS.
  9. W związku z epidemią koronawirusa wstrzymany został kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”. Nowy numer można nabyć w kioskach, salonikach prasowych i na stacjach benzynowych, jest również wydanie elektroniczne na stronie e.gosc.pl.
  10. Serdecznie zapraszam do osobistej, indywidualnej modlitwy za chorych, za personel medyczny oraz o oddalenie epidemii. Informuję, że nasz kościół otwarty jest codziennie od 8:00 do 17:30. Codziennie o 20:30 kapłani modlą się różaniec w kościołach w tych intencjach – zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej w domach rodzinnych – przypominać o tym będzie dźwięk dzwonów o 20:15.
  11. Na stronie internetowej Parafii zamieszczone są zarządzenia Arcybiskupa dotyczące celebrowania liturgii i obchodów Triduum Paschalnego, poświęcenia pokarmów, spowiedzi wielkanocnej, uroczystości Pierwszej Komunii oraz modlitwy do Boga Ojca za chorych i MB Piekarskiej – Lekarki.
  12. Życzę ufności i wielu łask wypływających z Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, przeżywanych w tak niezwykłych okolicznościach!

Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej - Lekarki

O Maryjo, Matko Przedziwna, czczona w Piekarach jako Lekarka Chorych. Ty rozumiesz nasze potrzeby i pochylasz się nad każdym ludzkim bólem. Również w piekarskim sanktuarium wypraszasz u Syna liczne uzdrowienia.

Polecamy Ci wszystkich, którzy cierpią i błagamy o zatrzymanie panującej epidemii. Weź w opiekę nasze rodziny, parafie, ojczyznę i świat.

Wyjednaj łaskę przemiany zatwardziałych serc i doprowadź je do szczerej pokuty i nawrócenia. Głęboko wierzymy, że twój Syn wciąż uzdrawia, tak jak kiedyś w czasie swej wędrówki przez Palestynę, gdy przynoszono do Niego wielu chorych, ślepych, głuchych, kalekich i trędowatych.

Dzięki Twemu wstawiennictwu już przed wiekami zachowane od zarazy zostały rzesze wiernych. Polecając się Twej przemożnej opiece proszę Cię, Maryjo, wyproś zdrowie również dla mnie.

Wiesz, jak bardzo pragnę tej łaski. Wierzę, że Twój Syn może mnie uzdrowić. Powierzam się Jemu przez Twoje macierzyńskie Serce i proszę o uleczenie mojej duszy i ciała. Bądź uwielbiony, Panie Jezu, w swej mocy i miłosierdziu.

Bądź wysławiona, Matko Boża – Lekarko Chorych z Piekar. Amen.

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej