21 kwietnia – 28 kwietnia 2024
Pobierz liturgię tygodnia
  1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami obraz Chrystusa, Dobrego Pasterza, który oddał za nas swoje życie. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy o głęboką wiarę i dar przylgnięcia do Jezusa całym naszym życiem, abyśmy podążając za Jego głosem, doszli do radości życia wiecznego.
  2. Kolekta przeznaczona jest na remont krypty katedry w Katowicach – Bóg zapłać za wszystkie ofiary, również wpłacane na konto parafialne. O 15:30 zapraszam na nieszpory niedzielne. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza – zachęcam do gorliwej modlitwy o nowe powołania kapłańskie.
  3. W poniedziałek o 18:30 zapraszam na katechezę dla dorosłych.
  4. W środę o 7:15 różaniec, po nim nowenna do MBNP, Msza św. o 8:00.
  5. W czwartek święto św. Marka Ewangelisty – od 16:00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, o 17:00 Msza św. szkolna, po niej nabożeństwo błagalne o błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje, po nim spotkanie Dzieci Maryi.
  6. W piątek o 18:00 zapraszam Młodzież na czuwanie modlitewne.
  7. W sobotę o 7:30 godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo eucharystyczne. Również od 8:00 Akcja Katolicka będzie zbierać złom, dochód ze zbiórki jest przeznaczony jest na wakacyjne zajęcia dla Dzieci na boisku sportowym. Bardzo proszę o pomoc w zasileniu nawozami roślin wokół kościoła, których mamy ok. 4 tys. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam w sobotę od godz. 9:00.
  8. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby Parafii.
  9. W nowym „Gościu Niedzielnym” o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument.
  10. Życzę radosnego świętowania niedzieli i błogosławionego tygodnia!