Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

14 lipca – 21 lipca 2024
Pobierz liturgię tygodnia
  1. Na mocy sakramentu Chrztu św. każdy z nas powołany jest, aby być uczniem Chrystusa – czyli iść za Nim i głosić życiem słowa prawdy o zbawieniu. Sprawowana Eucharystia jest sakramentem, który nas umacnia do spełniania tego posłannictwa.
  2. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii – Bóg zapłać za wszystkie ofiary, również wpłacane na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę, na pomoc poszkodowanym przez wichury i nawałnice, zebraliśmy 1952 zł – dziękuję również za te ofiary, a Paniom z zespołu Caritas dziękuję za przeprowadzenie zbiórki. O 15:30 zapraszam na nieszpory niedzielne.
  3. W środę o 7:15 różaniec, po nim nowenna do MBNP, Msza św. o 8:00.
  4. W czwartek od 16:00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o 17:00 zapraszam na Mszę św. szkolną wszystkie Dzieci naszej Parafii, po Mszy gry i zabawy organizowane przez Akcję Katolicką na boisku sportowym.
  5. W sobotę o 7:30 godzinki ku czci NMP, o 8:00 nabożeństwo do eucharystyczne.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, w tym dniu gościć będziemy również pielgrzymkę z Zaolzia na Jasną Górę – tradycyjnie proszę o wodę dla pielgrzymów – można ją przynosić na probostwo lub do zakrystii. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby Parafii.
  7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” czym zajmują się jałmużnicy biskupi – to w nawiązaniu do powołania do tej posługi ks. Tomasza Koryciorza, który kilka lat temu głosił nam rekolekcje wielkopostne.
  8. Zapraszam do nawiedzania Jezusa Eucharystycznego w naszym kościele, który w okresie letnim jest otwarty przez cały dzień, przez cały dzień jest również włączona transmisja internetowa. Jednocześnie proszę o reakcję, gdyby w kościele odezwał się alarm antywłamaniowy.
  9. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam przez cały tydzień!
Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach

Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej